Dieta ketogeniczna Czeladź

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Czeladź
Dieta keto lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to ostatni hit w fitness kręgu. Ta dieta zyskuje na popularności, za sprawą efektów, jakie pozwala zauważyć. Zainteresowanie dietą wysokotłuszczową stale rośnie, w związku z tym należy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Uwielbiasz tradycyjną polską kuchnie? Bez wątpienia musisz zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie keto możesz osiągnąć swoje cele i cieszyć się upragnioną figurą. Teraz zrealizowanie zadania jest jeszcze łatwiejsze, ponieważ catering dietetyczny wersji keto z dostawą do Czeladzi wesprze Cię w spełnianiu Twoich marzeń.

Co to jest dieta keto?

Dieta ketogeniczna często nazywana jest też dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej dawki tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów przekłada się na uczucie sytości, budowanie mięśni oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem prawidłowo prowadzonej diety ketogennej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko wówczas, kiedy dokładnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W standardowej diecie podstawowym źródłem energii są węglowodany. W momencie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało szuka alternatywnego paliwa energetycznego, skupiając się na tłuszczach.

Zasady diety ketogenicznej?

Przede wszystkim trzeba postawić w swojej diecie w głównej mierze na tłuszcze, których powinno być średnio 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% na dzień, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Na początku taki podział może wydać się trudny, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przekonać.

Co spożywać, a czego nie jeść na diecie keto?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o dobrym źródle tłuszczów. Nawet jeśli niezdrowe tłuszcze również prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie będzie miało to tak naprawdę nic wspólnego z prawidłowym odżywianiem. Dieta ketogeniczna jest sposobem odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celów.

Tak jak w przypadku każdej innej diety należy zwracać uwagę na wysokiej jakości mięsa i owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich spożywaniem, ponieważ zbyt duża ilość mięsa może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie keto. Orzechy i nasiona można również spożywać, lecz należy zwrócić uwagę na ilość dodanych kalorii.

Z węglowodanów trzeba całkiem pozbywać się wszelkiej skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronu. Warto zdecydować się na owoce i warzywa, lecz również nie wszystkie. Szczególnie zalecane są owoce jagodowe. Z warzyw należy unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

Catering ketogeniczny Czeladź - dieta ketogeniczna

W jaki sposób dieta pudełkowa może pomóc?

Dieta keto może z początku przysporzyć wielu kłopotów, szczególnie jeżeli nigdy wcześniej nie przebywaliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje białko oraz węglowodany może okazać się zbyt wymagająca, szczególnie jeżeli jest to pierwsza dieta, jaką stosujemy. Dieta pudełkowa odczarowuje zły urok diety ketogenicznej, ponieważ korzystając z cateringu dietetycznego, jedyne o czym trzeba pamiętać, to zjedzenie posiłków! Odpowiednią kompozycję i kalorykę zostaw profesjonalistom!

Brakuje Ci czasu na dietę keto, ale chcesz jej spróbować? Nie umiesz gotować lub po prostu Twój plan dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta ketogeniczna? Nie musisz dłużej się tym przejmować. Catering ketogeniczny sprawi, że szybko poczujesz działanie tego sposobu odżywiania. Zmagasz się z nadprogramową masą ciała albo na odwrót? Dieta pudełkowa dopasuje się pod Twoje cele i dieta każdego dnia będzie czekała pod Twoimi drzwiami.

Dieta ketogeniczna Czeladź - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

Jak otrzymać dietę wyskotłuszczową w Czeladzi?

To niezwykle proste! Wejdź na internetową stronę, wybierz dietę ketogeniczną i liczbę kalorii, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, zapłać i to wszystko! Jeśli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste dania, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w sprawnym tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu i szybko zaczniesz dostrzegać pierwsze zmiany w swoim organizmie.

Ten model odżywiania jest dla osób zamierzających spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe możliwości, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering ketogeniczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki sposób odżywiania Ci pasuje. Możemy tylko podpowiedzieć, że efekty i są uzależniające, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Czeladź – najczęściej zadawane pytania

Czy Wasz catering dowozi dietę ketogeniczną do całego Czeladzi?

Tak! Jeżeli dane miasto jest w naszym zasięgu dostaw, to dowóz odbywa się na terenie całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak sprawdzić czy mój organizm wszedł w stan ketozy?

Głębokość stanu ketozy określa się na dwa sposoby:

  • przy pomocy specjalnych urządzeń mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • poprzez przemiany zachodzące w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, utrata masy ciała, keto grypa, większa ilość energii podczas dnia, łatwiejsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku stosowania diety).

W jakich przypadkach przejść na dietę keto?

Ketoza polecana jest ludziom, którzy zdrowo chcą zrzucić sporo kilogramów.

Dieta keto jest zalecana przy chorobach takich jak:


insulinoodporność;

stwardnienie guzowate;

padaczka lekkooporna;

zespół Retta;

zespół Doose;

zespół Draveta;

Czy są poziomy ketozy w organizmie?

Oczywiście, określa się, że jest 5 stopni ketozy. Określa się je za pomocą stosunku glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed zamówieniem diety skorzystaniem z keto cateringu

Stosowanie diety ketogennej wymaga konsultacji z lekarzem tylko w kwestii groźnych chorób.
Jeśli trudzisz się z jakimiś małymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się w pierwszej kolejności z naszym specjalistą ds. żywienia, który pomoże Ci określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach jest dostarczana dieta ketogeniczna do Czeladzi?

W zależności od miasta pory dostarczania są różne. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w KetoLove będziesz poinformowany o planowanej godzinie dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: