Dieta ketogeniczna Czechowice-Dziedzice

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Czechowice-Dziedzice
Dieta ketogeniczna albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy hit w fitness kręgu. Ta dieta stała się popularna, dzięki efektom, jakie pozwala zauważyć. Zainteresowanie dietą ketogeniczną nieustannie wzrasta, dlatego warto rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Kochasz tradycyjne polskie potrawy? Bez wątpienia musisz zostać i przeczytać nasz artykuł do końca! Na diecie keto masz możliwość osiągnąć zamierzone cele i szczycić się wymarzoną sylwetką. Teraz zadanie jest jeszcze prostsze, bo catering dietetyczny wersji keto w rejonie Czechowic-Dziedzic wesprze Cię w spełnianiu Twoich celów.
Zamów dietę keto taniej w cateringu PowerMeal!
Catering dietetyczny PowerMeal

Z kodem rabatowym -10%:

KETOLOVE10

Co to jest dieta keto?

Dieta ketogeniczna jest nazywana również dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększeniu podaży tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które chcą spalić niepotrzebną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów może wpłynąć na uczucie sytości, budowanie mięśni i pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem prawidłowo stosowanej diety wysokotłuszczowej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko w czasie, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W klasycznej diecie podstawowe źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm szuka innego paliwa energetycznego, skupiając się na tłuszczach.

Jakie są zasady na diecie ketogenicznej?

Najpierw trzeba postawić w swojej diecie głównie na podaż tłuszczów, których powinno być około 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się spożywać od 20 do 25% na dzień, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Na początku taki podział może wydawać się trudny, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co spożywać, a czego nie jeść na diecie keto?

Przede wszystkim należy myśleć o dobrym źródle tłuszczy. Nawet jeżeli niezdrowe tłuszcze także prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie ma to tak naprawdę nic wspólnego ze zdrowym modelem odżywiania. Dieta ketogeniczna jest ideą odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celu.

Tak jak w każdej innej diecie trzeba zwracać uwagę na jakość mięs i owoców morza jako źródeł białka. Trzeba być ostrożnym z ich spożywaniem, bo zbyt duża ilość białka może wpływać na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie wysokotłuszczowej. Orzechy oraz nasiona można również spożywać, lecz należy zwrócić uwagę na ilość dodanych kalorii.

Z węglowodanów należy całkiem unikać skrobii w każdej postaci, czyli pieczywa, mąki, ryżu i makaronu. Warto zdecydować się na owoce i warzywa, lecz także nie wszystkie. W szczególności zalecane są owoce leśne. Z warzyw warto wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

Catering ketogeniczny Czechowice-Dziedzice - dieta ketogeniczna

W jaki sposób dieta pudełkowa może pomóc?

Dieta keto może z początku przysporzyć wielu problemów, szczególnie jeżeli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje spożycie białka oraz węglowodanów może okazać się zbyt ciężka, szczególnie jeśli jest to pierwsza dieta, jaką praktykujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety ketogennej, bo korzystając z diety pudełkowej, jedyne o czym należy pamiętać, to zjedzenie posiłków! Zbilansowaną kompozycję oraz kaloryczność zostaw fachowcom!

Brakuje Ci czasu na dietę keto, ale chcesz ją wypróbować? Nie lubisz gotować albo zwyczajnie Twój grafik dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta ketogeniczna? Nie musisz dłużej się martwić. Dieta pudełkowa sprawi, że szybko poczujesz dobroczynne działanie tej diety. Walczysz z nadmiernymi kilogramami albo na odwrót? Catering dietetyczny dopasuje się pod Twoje cele i dieta każdego dnia będzie czekała pod wskazanym adresem.

Dieta ketogeniczna Czechowice-Dziedzice - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

W jaki sposób otrzymać dietę wyskotłuszczową w Czechowicach-dziedzicach?

To bardzo łatwe! Wejdź na internetową stronę, wybierz dietę keto oraz liczbę kalorii, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, zapłać i to wszystko! Jeżeli lubisz, mięso, orzechy, awokado oraz inne tłuste dania, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w szybko tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu oraz szybko zaczniesz zauważać pierwsze zmiany w swoim organizmie.

Ten sposób odżywiania jest dla osób zamierzających spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki sposób odżywiania Ci pasuje. Możemy jedynie napomknąć, że rezultaty i są motywujące, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Czechowice-Dziedzice – najczęściej zadawane pytania

Czy Wasz catering dostarcza dietę ketogeniczną do całego Czechowic-Dziedzic?

Tak! Jeśli dane miasto znajduje się w naszej strefie działania, to dowóz jest na terenie całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak sprawdzić czy mój organizm wszedł w stan ketozy?

Stan ketozy określa się na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalistycznych urządzeń mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • za pośrednictwem przemian dziejących się w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, spadek masy ciała, keto grypa, wzrost energii podczas dnia, większa koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku stosowania diety).

W jakich przypadkach przejść na dietę ketogeniczną?

Keto dieta zalecana jest osobom, które chcą w zdrowy sposób zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta ketogeniczna jest zalecana przy chorobach takich jak:

zespół Doose;

zespół Draveta;

zespół Retta;

stwardnienie guzowate;

insulinoodporność;

padaczka lekkooporna;

Czy są poziomy ketozy w organizmie?

Tak, określa się, że jest 5 stopni ketozy. Można je określić poprzez proporcję glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej?

Skorzystanie z diety keto wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w przypadku poważnych chorób.
Jeżeli trudzisz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się najpierw z naszym specjalistą ds. żywienia, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach jest dostarczana dieta keto do Czechowic-Dziedzic?

W zależności od miasta godziny dostarczania są różne. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w KetoLove poinformujemy Cię o przewidywanej porze dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: