Dieta ketogeniczna Czechowice-Dziedzice

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Czechowice-Dziedzice
Dieta keto lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to ostatni trend w fitness kręgu. Ta dieta stała się popularna, dzięki efektom, jakie pozwala zdobyć. Zainteresowanie dietą wysokotłuszczową ciągle wzrasta, dlatego warto rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Lubisz tradycyjną polską kuchnie? Bez wątpienia musisz zostać i przeczytać całość do końca! Na diecie ketogenicznej możesz wypracować zamierzone cele i szczycić się upragnioną sylwetką. Teraz wykonanie zadania będzie jeszcze prostsze, ponieważ catering ketogeniczny w rejonie Czechowic-Dziedzic pomoże Ci w spełnianiu Twoich marzeń.

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogenna jest nazywana także dietą wysokotłuszczową, ponieważ polega na zwiększeniu porcji tłuszczów na rzecz zredukowania jedzenia węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy zamierzają spalić przeszkadzającą tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów przekłada się na uczucie sytości, zwiększanie masy mięśniowej i pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem racjonalnie prowadzonej diety wysokotłuszczowej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi wówczas, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasz organizm uczy się odżywiania całkiem od początku. W optymalnej diecie najważniejsze źródło energii stanowią węglowodany. W czasie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało szuka alternatywnego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Zasady diety ketogenicznej?

Przede wszystkim trzeba nastawić się w swojej diecie w głównej mierze na podaż tłuszczów, których powinno być średnio 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% dziennie, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na początku taki podział może wydawać się skomplikowany, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co jeść, a czego nie spożywać na diecie keto?

Przede wszystkim należy pamiętać o wysokiej jakości źródle tłuszczy. Nawet jeżeli niezdrowe tłuszcze także prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie będzie miało to tak naprawdę nic wspólnego z prawidłowym odżywianiem. Dieta wysokotłuszczowa jest sposobem odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celów.

Tak jak w każdej innej diecie należy zwrócić uwagę na jakość mięs oraz owoców morza jako źródeł białka. Trzeba uważać z ich spożywaniem, ponieważ zbyt duża ilość mięsa może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie keto. Orzechy i nasiona można również spożywać, lecz należy uważać na ilość przyjmowanych kalorii.

W przypadku węglowodanów należy całkowicie pozbywać się skrobii w każdej postaci, tj. pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronów. Warto postawić na warzywa i owoce, lecz również nie wszystkie. Przede wszystkim zalecane są owoce leśne. Z warzyw warto wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

Catering ketogeniczny Czechowice-Dziedzice - dieta ketogeniczna

Jak dieta pudełkowa może pomóc?

Dieta wysokotłuszczowa może z początku przysporzyć paru kłopotów, szczególnie jeżeli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje białko i węglowodany może być zbyt wymagająca, szczególnie jeżeli jest to pierwsza dieta, jaką stosujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety keto, ponieważ korzystając z diety pudełkowej, jedyne o czym należy pamiętać, to zjedzenie posiłków! Odpowiednio zbilansowaną kompozycję oraz kalorykę zostaw specjalistom w swoim fachu!

Brakuje Ci czasu na dietę ketogeniczną, ale chcesz jej spróbować? Nie lubisz gotować lub zwyczajnie Twój grafik dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, na czym polega dieta keto? Nie musisz dłużej się tym przejmować. Catering ketogeniczny sprawi, że szybko poczujesz dobroczynne działanie tej diety. Walczysz z nadmiernymi kilogramami lub wręcz przeciwnie? Dieta pudełkowa dopasuje się do Ciebie i dieta każdego dnia będzie czekała pod Twoimi drzwiami.

Dieta ketogeniczna Czechowice-Dziedzice - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

Jak otrzymać dietę ketogeniczną z dostawą do Czechowic-Dziedzic?

To bardzo proste! Wejdź na dedykowaną stronę, wybierz dietę keto oraz kaloryczność, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, dokonaj płatności i gotowe! Jeżeli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste dania, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w szybkim tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu oraz w krótkim czasie rozpoczniesz dostrzegać pierwsze efekty w swoim ciele.

Ten sposób żywienia jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci sprawdzić, czy taki sposób odżywiania Ci odpowiada. Możemy tylko napomknąć, że rezultaty oraz są motywujące, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Czechowice-Dziedzice – FAQ

Czy Ketolove dowozi keto dietę do całego Czechowic-Dziedzic?

Tak! Jeżeli dane miasto znajduje się w naszym zasięgu działania, to dowóz odbywa się na terenie całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak sprawdzić czy moje ciało jest w ketozie?

Głębokość stanu ketozy określa się na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalistycznych urządzeń mierzących poziom ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”.
  • poprzez przemiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, utrata masy ciała, keto grypa, większa ilość energii w trakcie dnia, większa koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku ketozy).

Kiedy powinno stosować się dietę ketogeniczną?

Ketoza zalecana jest osobom, które zdrowo chcą zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta keto jest zalecana przy chorobach takich jak:

zespół Doose;

zespół Draveta;

zespół Retta;

stwardnienie guzowate;

insulinoodporność;

padaczka lekkooporna;

Czy są poziomy ketozy ?

Oczywiście, określa się, że jest 5 stopni ketozy. Określa się je za pomocą stosunku glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed Czy należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej?

Skorzystanie z diety ketogenicznej wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w kwestii poważnych chorób.
Jeżeli borykasz się z jakimiś niegroźnymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się najpierw z naszym dietetykiem, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach zostaje dostarczana dieta keto do Czechowic-Dziedzic?

Pory dostaw są różne i zależne od miasta. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.
Po wykonaniu zamówienia w KetoLove zostaniesz poinformowany o planowanej godzinie dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: