Dieta ketogeniczna Chełmek

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Chełmek
Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny hit w fitness świecie. Ta dieta stała się popularna, dzięki postępom, jakie pozwala osiągnąć. Zainteresowanie dietą ketogeniczną nieustannie wzrasta, w związku z tym warto rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Lubisz tradycyjne polskie potrawy? Bez wątpienia musisz zostać i przeczytać wszystko do końca! Na diecie keto masz możliwość osiągnąć swoje cele oraz szczycić się wymarzoną sylwetką. Teraz zadanie jest jeszcze łatwiejsze, bo catering ketogeniczny w rejonie Chełmka pomoże Ci w spełnianiu Twoich marzeń.

Czym jest dieta keto?

Dieta ketogeniczna jest nazywana często dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększonej podaży tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które zamierzają spalić nadmierną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów może wpływać na uczucie sytości, zwiększanie masy mięśniowej oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem racjonalnie prowadzonej diety ketogenicznej jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi wówczas, kiedy dokładnie przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W klasycznej diecie główne źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, gdy ich brakuje, ciało poszukuje alternatywnego paliwa energetycznego, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Zasady diety ketogenicznej?

Najpierw trzeba nastawić się w swojej diecie głównie na tłuszcze, których powinno być średnio 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% na dzień, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Na samym początku taki podział może wydać się trudny, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co jeść, a czego nie jeść na diecie keto?

Przede wszystkim należy myśleć o wysokiej jakości źródle tłuszczów. Nawet jeśli niezdrowe tłuszcze również prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie będzie miało to tak naprawdę nic wspólnego ze zdrowym modelem odżywiania. Dieta ketogeniczna jest ideą odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celu.

Tak jak w każdej innej diecie należy zwrócić uwagę na jakość mięs oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy być ostrożnym z ich spożyciem, ponieważ zbyt duża ilość mięsa może mieć wpływ na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie wysokotłuszczowej. Orzechy i nasiona można również spożywać, ale należy kontrolować ilość przyjmowanych kalorii.

W przypadku węglowodanów trzeba całkiem unikać wszelkiej skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronu. Warto postawić na owoce i warzywa, ale także nie wszystkie. Przede wszystkim zalecane są owoce leśne. Z warzyw należy unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

Catering ketogeniczny Chełmek - dieta ketogeniczna

W jaki sposób dieta pudełkowa może być pomocny?

Dieta keto może z początku przysporzyć wielu kłopotów, szczególnie jeżeli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która ogranicza spożycie białka oraz węglowodanów może być przytłaczająca, szczególnie jeśli jest to pierwsza dieta, jaką stosujemy. Dieta pudełkowa odczarowuje zły urok diety keto, bo korzystając z diety pudełkowej, jedyne o czym powinieneś pamiętać, to spożycie posiłków! Odpowiednią kompozycję i kaloryczność zostaw doświadczonym osobom!

Brakuje Ci czasu na dietę wysokotłuszczową, lecz zamierzasz jej spróbować? Nie chcesz gotować lub najzwyczajniej Twój rozkład dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta wysokotłuszczowa? Nie musisz dłużej się martwić. Catering dietetyczny sprawi, że szybko poczujesz dobroczynne działanie tej diety. Walczysz z nadmiernymi kilogramami albo wręcz przeciwnie? Dieta pudełkowa dopasuje się pod Twój cel i dieta każdego dnia będzie czekała pod wskazanym adresem.

Dieta ketogeniczna Chełmek - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

W jaki sposób otrzymać dietę ketogeniczną w Chełmku?

To bardzo proste! Wejdź na dedykowaną stronę, wybierz dietę keto i odpowiednią ilość kalorii, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, zapłać i to wszystko! Jeśli lubisz, mięso, orzechy, awokado oraz inne tłuste potrawy, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w szybkim tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu i w krótkim czasie zaczniesz dostrzegać pierwsze efekty w swoim ciele.

Ten model odżywiania jest dla osób zamierzających spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering ketogeniczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki model żywienia Ci odpowiada. Możemy jedynie napomknąć, że rezultaty oraz są uzależniające, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Chełmek – najczęściej zadawane pytania

Czy Ketolove dostarcza dietę ketogeniczną do całego Chełmka?

Oczywiście, że tak! Jeśli dane miasto znajduje się w naszej strefie dostaw, to dowóz odbywa się na terenie całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak określić czy mój organizm wszedł w ketozę?

Głębokość stanu ketozy poznaje się na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalnych urządzeń dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”.
  • poprzez przemiany zachodzące w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, spadek wagi, keto grypa, większa ilość energii w trakcie dnia, zwiększona koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku ketozy).

W jakich przypadkach przejść na dietę ketogeniczną?

Keto dieta polecana jest osobom, które chcą w zdrowy sposób zrzucić sporo kilogramów.

Dieta ketogeniczna pomaga także w chorobach takich jak:


insulinoodporność;

stwardnienie guzowate;

padaczka lekkooporna;

zespół Retta;

zespół Doose;

zespół Draveta;

Czy są poziomy ketozy ?

Tak, określa się, że jest 5 stopni ketozy. Określa się je poprzez stosunek glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed zamówieniem diety ketogenicznej?

Stosowanie diety keto wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w przypadku poważnych chorób.
Jeśli borykasz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się w pierwszej kolejności z naszym specjalistą ds. żywienia, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach zostaje dowożona dieta ketogeniczna do Chełmka?

W zależności od miasta pory dostarczania są różne. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w naszym cateringu ketogenicznym będziesz poinformowany o planowanej porze dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: