Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Buk

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Buk 

Dieta ketogeniczna albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny hit w sportowym kręgu. Ta dieta zyskuje na popularności, dzięki efektom, jakie pozwala zdobyć. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, z tego też powodu należy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Lubisz tradycyjną polską kuchnie? Bez wątpienia musisz zostać i przeczytać całość do końca! Na diecie keto w Bukowni masz możliwość osiągnąć swoje cele i cieszyć się upragnioną figurą. Teraz wykonanie zadania jest jeszcze łatwiejsze, bo catering dietetyczny wersji keto z dostawą do Buka pomoże Ci w Twoich działaniach.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogenna często nazywana jest też dietą tłuszczową, bo polega na zwiększonej dawki tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest nierzadko praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy chcą spalić niepotrzebną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów ma wpływ na uczucie sytości, budowanie mięśni oraz pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem racjonalnie stosowanej diety wysokotłuszczowej jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W optymalnej diecie głównym źródłem energii są węglowodany. W momencie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało szuka alternatywnego paliwa energetycznego, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Zasady diety ketogenicznej?

Przede wszystkim trzeba nastawić się w swojej diecie w głównej mierze na tłuszcze, których powinno być średnio 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się spożywać od 20 do 25% na dzień, a trzecią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Na samym początku taki podział może wydawać się trudny, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co jeść, a czego nie spożywać na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim należy pamiętać o wysokiej jakości źródle tłuszczów. Nawet jeżeli rafinowane tłuszcze także prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie ma to tak naprawdę nic wspólnego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta ketogeniczna jest ideą odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celów.

Tak jak w przypadku każdej innej diety należy zwracać uwagę na wysokiej jakości mięsa i owoców morza jako źródeł białka. Należy być ostrożnym z ich jedzeniem, bo zbyt duża ilość mięsa może wpływać na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie ketogennej. Orzechy oraz nasiona można także spożywać, lecz należy zwrócić uwagę na ilość przyjmowanych kalorii.

W przypadku węglowodanów trzeba całkowicie pozbywać się skrobii w każdej postaci, czyli pieczywa, mąki, ryżu i makaronów. Warto postawić na owoce i warzywa, lecz także nie wszystkie. W głównej mierze polecane są owoce leśne. Z warzyw warto wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

dieta pudełkowa Buk

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogenna często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej podaży tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale również przez tych, którzy chcą spalić nadmierną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów ma wpływ na uczucie sytości, budowanie masy mięśniowej i pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety wysokotłuszczowej jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi wówczas, kiedy skrupulatnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W standardowej diecie głównym źródłem energii są węglowodany. W czasie, kiedy ich brakuje, organizm szuka alternatywnego źródła energii, trafiając na tłuszcze.

tania dieta ketogeniczna w Bukowni

Jak zamówić dietę keto w Bukowni?

To niezwykle łatwe! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę ketogeniczną oraz kaloryczność, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, zapłać i to wszystko! Jeśli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste potrawy, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w szybkim tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu oraz w krótkim czasie zaczniesz zauważać pierwsze zmiany w swoim wyglądzie.

Ten sposób odżywiania jest dla osób chcących spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe możliwości, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki sposób odżywiania Ci odpowiada. Możemy tylko napomknąć, że rezultaty i są motywujące, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Buk – najczęściej zadawane pytania

Czy wymienione cateringi ketogeniczne dowożą keto dietę do całego Buka?

Tak! Jeżeli dane miasto znajduje się w zasięgu działania, to dowóz jest do całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak określić czy moje ciało jest w ketozie?

Stan ketozy poznaje się na dwa sposoby: za pomocą specjalistycznych przyrządów dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, tzw. „ketometry”. poprzez zmiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, utrata masy ciała, keto grypa, większa ilość energii w trakcie dnia, zwiększona koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku stosowania diety).

Kiedy warto przejść na dietę keto?

Ketoza polecana jest tym, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić nadmiar kilogramów. Dieta ketogeniczna jest zalecana przy chorobach takich jak: zespół Doose; zespół Draveta; zespół Retta; stwardnienie guzowate; insulinoodporność; padaczka lekkooporna;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Oczywiście, określa się 5 poziomów ketozy. Można je określić poprzez stosunek glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed Czy należy kontaktować się z lekarzem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej?

Skorzystanie z diety ketogennej wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w przypadku poważnych problemów zdrowotnych.

Jeżeli trudzisz się z jakimiś małymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się najpierw z dietetykiem danego cateringu, który pomoże Ci określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach zostaje dostarczana dieta keto do Buka?

Pory dostaw są różne i zależne od miasta. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.

Po złożeniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} poinformują Cię o przewidywanej porze dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.