Dieta ketogeniczna Brzesko

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Brzesko
Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny hit w fitness kręgu. Ta dieta stała się popularna, za sprawą efektów, jakie pozwala zauważyć. Zainteresowanie dietą wysokotłuszczową ciągle wzrasta, dlatego należy rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Kochasz tradycyjne polskie potrawy? Z pewnością musisz zostać i przeczytać nasz wpis do końca! Na diecie keto masz możliwość wypracować zamierzone cele i szczycić się upragnioną figurą. Teraz zadanie jest jeszcze prostsze, ponieważ catering dietetyczny wersji keto w rejonie Brzeska pomoże Ci w Twoich działaniach.

Co to jest dieta keto?

Dieta ketogeniczna jest nazywana także dietą tłuszczową, bo polega na zwiększonej dawki tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy zamierzają spalić przeszkadzającą tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów może wpłynąć na uczucie sytości, budowanie masy mięśniowej i pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem prawidłowo prowadzonej diety ketogennej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko wówczas, kiedy dokładnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W standardowej diecie najważniejszym źródłem energii są węglowodany. W czasie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm szuka alternatywnego paliwa energetycznego, trafiając na tłuszcze.

Jak wyglądają zasady na diecie ketogenicznej?

Najpierw należy nastawić się w swojej diecie w głównej mierze na tłuszcze, których powinno być około 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% na dzień, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Z początku taki podział może wydawać się skomplikowany, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przekonać.

Co jeść, a czego nie jeść na diecie ketogenicznej?

W pierwszej kolejności należy pamiętać o wysokiej jakości źródle tłuszczy. Nawet jeżeli niezdrowe tłuszcze również prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie ma to tak naprawdę nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem. Dieta ketogeniczna jest ideą odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celów.

Tak jak w każdej innej diecie należy zwrócić uwagę na wysokiej jakości mięsa i owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich spożyciem, bo zbyt duża ilość białka może mieć wpływ na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie ketogenicznej. Orzechy i nasiona można również jeść, ale należy kontrolować ilość przyjmowanych kalorii.

W przypadku węglowodanów trzeba całkiem pozbywać się wszelkiej skrobii, tj. pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronów. Warto zdecydować się na warzywa i owoce, ale również nie wszystkie. Przede wszystkim polecane są owoce leśne. Z warzyw należy unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

Catering ketogeniczny Brzesko - dieta ketogeniczna

Jak catering dietetyczny może pomóc?

Dieta keto może z początku przysporzyć paru kłopotów, szczególnie jeżeli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje spożycie białka oraz węglowodanów może okazać się zbyt wymagająca, szczególnie jeśli jest to pierwsza dieta, jaką stosujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety ketogennej, ponieważ korzystając z cateringu dietetycznego, jedyne o czym należy pamiętać, to zjedzenie posiłków! Odpowiednią kompozycję i kalorykę zostaw fachowcom!

Brak Ci czasu na dietę wysokotłuszczową, lecz chcesz ją wypróbować? Nie lubisz gotować albo po prostu Twój rozkład dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta keto? Nie musisz dłużej się martwić. Catering ketogeniczny sprawi, że wkrótce poczujesz dobroczynne działanie tej diety. Walczysz z nadprogramową masą ciała albo wręcz przeciwnie? Dieta pudełkowa dopasuje się do Ciebie i dieta codziennie będzie czekała pod Twoimi drzwiami.

Dieta ketogeniczna Brzesko - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

Jak otrzymać dietę ketogeniczną w Brzesku?

To niezwykle łatwe! Wejdź na internetową stronę, wybierz dietę ketogeniczną oraz kaloryczność, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, dokonaj płatności i to wszystko! Jeżeli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste posiłki, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w sprawnym tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu i szybko zaczniesz zauważać pierwsze efekty w swoim wyglądzie.

Ten model odżywiania jest dla osób chcących spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe możliwości, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci sprawdzić, czy taki sposób żywienia Ci pasuje. Możemy tylko podpowiedzieć, że efekty oraz są uzależniające, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Brzesko – FAQ

Czy Wasz catering dostarcza dietę ketogeniczną do całego Brzeska?

Tak! Jeśli dane miasto znajduje się w naszym zasięgu działania, to dowóz jest do całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak określić czy moje ciało jest w ketozie?

Głębokość ketozy poznaje się na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalistycznych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • poprzez przemiany zachodzące w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, spadek wagi, keto grypa, wzrost energii podczas dnia, głębsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku diety keto).

W jakich przypadkach przejść na dietę ketogeniczną?

Keto dieta zalecana jest tym, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta keto jest zalecana przy chorobach takich jak:

zespół Doose;

zespół Draveta;

zespół Retta;

stwardnienie guzowate;

insulinoodporność;

padaczka lekkooporna;

Czy są poziomy ketozy w organizmie?

Tak, określa się, że jest 5 stopni ketozy. Można je określić za pomocą stosunku glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed rozpoczęciem diety skorzystaniem z keto cateringu

Stosowanie diety keto wymaga konsultacji z lekarzem tylko w kwestii groźnych problemów zdrowotnych.
Jeśli borykasz się z jakimiś niegroźnymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się w pierwszej kolejności z naszym dietetykiem, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach jest dowożona dieta keto do Brzeska?

Pory dostaw są różne i zależne od miasta. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w naszym cateringu keto poinformujemy Cię o przewidywanej porze dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: