Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Brwinów

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Brwinów 

Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy trend w sportowym kręgu. Ta dieta zyskuje na popularności, dzięki efektom, jakie pozwala zdobyć. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, z tego też powodu chcemy rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Lubisz jeść tłuste rzeczy? Z pewnością powinieneś zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie ketogenicznej w Brwinowie masz możliwość wypracować swoje cele oraz szczycić się upragnioną sylwetką. Teraz zadanie będzie jeszcze prostsze, ponieważ catering dietetyczny wersji keto w rejonie Brwinowa wesprze Cię w spełnianiu Twoich marzeń.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogenna często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększonej podaży tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy chcą spalić przeszkadzającą tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów wpływa na uczucie sytości, budowanie mięśni i pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem prawidłowo prowadzonej diety keto jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie wysokotłuszczowej.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W standardowej diecie główne źródło energii stanowią węglowodany. W momencie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało poszukuje alternatywnego paliwa energetycznego, skupiając się na tłuszczach.

Jak wyglądają zasady na diecie keto?

Najpierw należy postawić w swojej diecie w głównej mierze na podaż tłuszczów, których powinno być około 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% dziennie, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Z początku taki podział może wydawać się trudny, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie keto?

W pierwszej kolejności należy myśleć o dobrym źródle tłuszczów. Nawet jeśli przetworzone tłuszcze także prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie ma to tak naprawdę nic wspólnego z prawidłowym odżywianiem. Dieta keto jest ideą odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celu.

Tak jak w każdej innej diecie należy zwracać uwagę na jakość mięs i owoców morza jako źródeł białka. Trzeba być ostrożnym z ich jedzeniem, bo zbyt duża ilość mięsa może wpływać na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie ketogennej. Orzechy oraz nasiona można także jeść, lecz należy mieć na uwadze ilość dodanych kalorii.

Z węglowodanów trzeba całkowicie pozbywać się skrobii w każdej postaci, tj. pieczywa, mąki, ryżu i makaronów. Warto postawić na warzywa i owoce, lecz także nie wszystkie. Przede wszystkim zalecane są owoce jagodowe. Z warzyw warto unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

dieta pudełkowa Brwinów

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna jest nazywana także dietą tłuszczową, bo polega na zwiększonej podaży tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest nierzadko praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów może wpływać na uczucie sytości, zwiększanie mięśni i pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem prawidłowo prowadzonej diety ketogenicznej jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi wówczas, kiedy dokładnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasz organizm uczy się odżywiania całkiem od początku. W klasycznej diecie najważniejszym źródłem energii są węglowodany. W momencie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm szuka alternatywnego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

tania dieta ketogeniczna w Brwinowie

Jak zamówić dietę wyskotłuszczową w Brwinowie?

To bardzo łatwe! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę keto oraz odpowiednią ilość kalorii, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, zapłać i to wszystko! Jeżeli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste dania, to ta dieta jest doskonała dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu i w krótkim czasie zaczniesz dostrzegać pierwsze zmiany w swoim ciele.

Ten sposób odżywiania jest dla osób chcących spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe możliwości, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Catering ketogeniczny pozwoli Ci sprawdzić, czy taki sposób odżywiania Ci odpowiada. Możemy jedynie podpowiedzieć, że efekty i są uzależniające, a samopoczucie satysfakcjonujące!

Dieta ketogeniczna Brwinów – najczęściej zadawane pytania

Czy wymienione cateringi ketogeniczne dowożą dietę ketogeniczną do całego Brwinowa?

Oczywiście, że tak! Jeśli dane miasto znajduje się w strefie dostaw, to dowóz jest na terenie całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak sprawdzić czy moje ciało jest w stanie ketozy?

Stan ketozy poznaje się na dwa sposoby: za pomocą specjalistycznych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”. poprzez przemiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, utrata wagi, keto grypa, większa ilość energii w trakcie dnia, większa koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku ketozy).

W jakich przypadkach przejść na dietę keto?

Ketoza polecana jest tym, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić nadmiar kilogramów. Dieta keto jest zalecana przy chorobach takich jak: insulinoodporność; stwardnienie guzowate; padaczka lekkooporna; zespół Retta; zespół Doose; zespół Draveta;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Oczywiście, określa się 5 poziomów ketozy. Określa się je poprzez stosunek glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed zamówieniem diety keto?

Stosowanie diety ketogenicznej wymaga konsultacji z lekarzem tylko w przypadku groźnych problemów zdrowotnych.

Jeżeli borykasz się z jakimiś niegroźnymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się w pierwszej kolejności z dietetykiem danego cateringu, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach zostaje dostarczana dieta keto do Brwinowa?

W zależności od miasta pory dostarczania są różne. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.

Po złożeniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} poinformują Cię o planowanej porze dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.