Dieta ketogeniczna Bochnia

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Bochnia
Dieta ketogeniczna albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny trend w sportowym świecie. Ta dieta zyskała na popularności, dzięki postępom, jakie pozwala zauważyć. Zainteresowanie dietą keto stale wzrasta, w związku z tym warto rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Kochasz tradycyjną polską kuchnie? Bez wątpienia musisz zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie wysokotłuszczowej masz możliwość wypracować swoje cele i cieszyć się upragnioną figurą. Teraz zadanie będzie jeszcze prostsze, ponieważ catering dietetyczny wersji keto z dostawą do Bochni pomoże Ci w spełnianiu Twoich celów.
Zamów dietę keto taniej w cateringu PowerMeal!
Catering dietetyczny PowerMeal

Z kodem rabatowym -10%:

KETOLOVE10

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna jest nazywana także dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększeniu porcji tłuszczów na rzecz redukcji jedzenia węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów może wpłynąć na uczucie sytości, zwiększanie mięśni i pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem prawidłowo prowadzonej diety ketogennej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W klasycznej diecie podstawowe źródło energii stanowią węglowodany. W czasie, gdy ich brakuje, organizm poszukuje innego źródła energii, skupiając się na tłuszczach.

Jakie są zasady na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim trzeba postawić w swojej diecie w głównej mierze na tłuszcze, których powinno być średnio 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się spożywać od 20 do 25% na dzień, a trzecią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na samym początku taki podział może wydawać się trudny, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim należy myśleć o dobrym źródle tłuszczów. Nawet jeżeli niezdrowe tłuszcze także prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie będzie miało to tak naprawdę nic wspólnego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta wysokotłuszczowa jest ideą odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celu.

Tak jak w każdej innej diecie trzeba zwracać uwagę na jakość mięs i owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich jedzeniem, bo zbyt duża ilość białka może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały ciężej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie keto. Orzechy oraz nasiona można także jeść, lecz należy kontrolować ilość dodanych kalorii.

W przypadku węglowodanów trzeba całkowicie unikać wszelkiej skrobii, tj. pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronu. Warto zdecydować się na owoce i warzywa, lecz również nie wszystkie. Szczególnie zalecane są owoce jagodowe. Z warzyw należy wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

Catering ketogeniczny Bochnia - dieta ketogeniczna

W jaki sposób dieta pudełkowa może pomóc?

Dieta wysokotłuszczowa może na początku przysporzyć wielu kłopotów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie przebywaliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje białko i węglowodany może być zbyt ciężka, szczególnie jeśli jest to pierwsza dieta, jaką stosujemy. Dieta pudełkowa odczarowuje zły urok diety ketogennej, bo korzystając z diety pudełkowej, jedyne o czym trzeba pamiętać, to spożycie posiłków! Zbilansowaną kompozycję i kalorykę zostaw specjalistom w swoim fachu!

Nie masz czasu na dietę ketogeniczną, lecz chcesz ją wypróbować? Nie chcesz gotować albo najzwyczajniej Twój grafik dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, na czym polega dieta wysokotłuszczowa? Nie musisz dłużej się martwić. Catering dietetyczny sprawi, że wkrótce odczujesz dobroczynne działanie tej diety. Walczysz z nadmiernymi kilogramami albo wręcz przeciwnie? Dieta pudełkowa dopasuje się do Ciebie i dieta każdego dnia będzie czekała pod wskazanym adresem.

Dieta ketogeniczna Bochnia - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

W jaki sposób zamówić dietę wyskotłuszczową z dostawą do Bochni?

To bardzo łatwe! Wejdź na dedykowaną stronę, wybierz dietę keto i kaloryczność, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, zapłać i gotowe! Jeśli lubisz, mięso, orzechy, awokado i inne tłuste potrawy, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu i szybko zaczniesz zauważać pierwsze efekty w swoim wyglądzie.

Ten model odżywiania jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering ketogeniczny pozwoli Ci sprawdzić, czy taki sposób odżywiania Ci pasuje. Możemy tylko podpowiedzieć, że efekty i są motywujące, a samopoczucie bardzo dobre!

Dieta ketogeniczna Bochnia – FAQ

Czy catering ketogeniczny dostarcza keto dietę do całego Bochni?

Tak! Jeśli dane miasto znajduje się w naszej strefie działania, to dowóz odbywa się do całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak sprawdzić czy mój organizm wszedł w ketozę?

Głębokość ketozy można określić na dwa sposoby:

  • przy pomocy specjalnych urządzeń mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • za pośrednictwem zmian dziejących się w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, utrata wagi, keto grypa, większa ilość energii podczas dnia, głębsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (szczególnie na samym początku ketozy).

Kiedy powinno stosować się dietę keto?

Keto dieta polecana jest osobom, które chcą w zdrowy sposób zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta keto pomaga także w chorobach takich jak:

zespół Doose;

zespół Draveta;

zespół Retta;

stwardnienie guzowate;

insulinoodporność;

padaczka lekkooporna;

Czy są poziomy ketozy ?

Oczywiście, określa się 5 poziomów ketozy. Można je określić poprzez stosunek glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed Czy należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej?

Stosowanie diety keto wymaga konsultacji z lekarzem tylko w kwestii groźnych chorób.
Jeśli trudzisz się z jakimiś małymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się najpierw z naszym specjalistą ds. żywienia, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach jest dowożona dieta ketogeniczna do Bochni?

W zależności od miasta pory dostarczania są różne. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w naszym cateringu keto poinformujemy Cię o przewidywanej godzinie dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: