Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Bochnia

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Bochnia 

Dieta keto lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to ostatni trend w sportowym świecie. Ta dieta zyskała na popularności, za sprawą efektów, jakie pozwala zdobyć. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, z tego też powodu warto rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Lubisz tradycyjną polską kuchnie? Z pewnością musisz zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie keto w Bochni możesz wypracować zamierzone cele i cieszyć się upragnioną figurą. Teraz zadanie będzie jeszcze prostsze, bo catering ketogeniczny z dostawą do Bochni pomoże Ci w spełnianiu Twoich marzeń.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Co to jest dieta ketogeniczna?

Dieta keto jest nazywana także dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększeniu ilości tłuszczów na rzecz redukcji spożycia węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które chcą spalić przeszkadzającą tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów może wpływać na uczucie sytości, zwiększanie masy mięśniowej i pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem racjonalnie prowadzonej diety keto jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko wówczas, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W optymalnej diecie podstawowym źródłem energii są węglowodany. W momencie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało poszukuje innego źródła energii, trafiając na tłuszcze.

Jakie są zasady na diecie keto?

Najpierw należy nastawić się w swojej diecie w głównej mierze na podaż tłuszczów, których powinno być średnio 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% dziennie, a trzecią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Z początku taki podział może wydać się trudny, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przekonać.

Co jeść, a czego nie spożywać na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim należy myśleć o wysokiej jakości źródle tłuszczów. Nawet jeśli rafinowane tłuszcze również prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie będzie miało to tak naprawdę nic związanego ze zdrowym odżywianiem. Dieta wysokotłuszczowa jest ideą odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celów.

Tak jak w każdej innej diecie trzeba zwracać uwagę na wysokiej jakości mięsa i owoców morza jako źródeł białka. Trzeba być ostrożnym z ich jedzeniem, ponieważ zbyt duża ilość mięsa może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie wysokotłuszczowej. Orzechy i nasiona można także spożywać, ale należy zwrócić uwagę na ilość dodanych kalorii.

Z węglowodanów trzeba całkiem unikać skrobii w każdej postaci, czyli pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronu. Warto postawić na warzywa i owoce, lecz również nie wszystkie. Szczególnie zalecane są owoce jagodowe. Z warzyw warto unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

dieta pudełkowa Bochnia

Co to jest dieta keto?

Dieta ketogeniczna jest nazywana także dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększeniu ilości tłuszczów na rzecz redukcji jedzenia węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy chcą spalić nadmierną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów wpływa na uczucie sytości, budowanie masy mięśniowej oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem racjonalnie prowadzonej diety ketogenicznej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko wówczas, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie wysokotłuszczowej.

Nasze ciało uczy się odżywiania całkiem od początku. W optymalnej diecie głównym źródłem energii są węglowodany. W czasie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało poszukuje innego paliwa energetycznego, obierając za cel właśnie tłuszcze.

tania dieta ketogeniczna w Bochni

Jak zamówić dietę wyskotłuszczową z dostawą do Bochni?

To bardzo łatwe! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę ketogeniczną i kaloryczność, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, zapłać i gotowe! Jeśli lubisz, mięso, nasiona, awokado i inne tłuste potrawy, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w szybko tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu i w krótkim czasie rozpoczniesz zauważać pierwsze zmiany w swoim ciele.

Ten model żywienia jest dla osób chcących spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Dieta pudełkowa pozwoli Ci sprawdzić, czy taki sposób odżywiania Ci odpowiada. Możemy tylko podpowiedzieć, że rezultaty i są uzależniające, a samopoczucie satysfakcjonujące!

Dieta ketogeniczna Bochnia – najczęściej zadawane pytania

Czy wymienione cateringi ketogeniczne dowożą keto dietę do całego Bochni?

Tak! Jeżeli dane miasto jest w strefie działania, to dowóz jest do całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak określić czy moje ciało jest w ketozie?

Głębokość stanu ketozy określa się na dwa sposoby: przy pomocy specjalistycznych przyrządów dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”. za pośrednictwem zmian zachodzących w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, spadek wagi, keto grypa, wzrost energii w trakcie dnia, zwiększona koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku ketozy).

W jakich przypadkach przejść na dietę keto?

Ketoza polecana jest ludziom, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić sporo kilogramów. Dieta keto jest zalecana przy chorobach takich jak: insulinoodporność; stwardnienie guzowate; padaczka lekkooporna; zespół Retta; zespół Doose; zespół Draveta;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Tak, określa się, że jest 5 stopni ketozy. Można je określić za pomocą stosunku glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed Czy należy skonsultować się z lekarzem przed skorzystaniem z diety ketogenicznej?

Skorzystanie z diety ketogennej wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w kwestii groźnych problemów zdrowotnych.

Jeżeli borykasz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się najpierw z specjalistą ds. żywienia danego cateringu, który pomoże Ci określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach jest dowożona dieta keto do Bochni?

Godziny dostaw są różne i zależne od miasta. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.

Po wykonaniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} poinformują Cię o przewidywanej godzinie dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.