Dieta ketogeniczna Bieruń

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Bieruń
Dieta keto lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to ostatni hit w sportowym kręgu. Ta dieta zyskała na popularności, dzięki efektom, jakie pozwala zdobyć. Zainteresowanie dietą keto stale wzrasta, w związku z tym należy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Kochasz tradycyjną polską kuchnie? Bez wątpienia powinieneś zostać i przeczytać nasz artykuł do końca! Na diecie ketogenicznej możesz wypracować swoje cele oraz szczycić się upragnioną sylwetką. Teraz zadanie jest jeszcze prostsze, bo catering dietetyczny wersji keto w rejonie Bierunia pomoże Ci w spełnianiu Twoich celów.

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta keto jest nazywana również dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększonej podaży tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone spożycie tłuszczów wpływa na uczucie sytości, budowanie masy mięśniowej oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem prawidłowo stosowanej diety ketogennej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może się stać tylko w czasie, kiedy dokładnie przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie wysokotłuszczowej.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W klasycznej diecie najważniejszym źródłem energii są węglowodany. W momencie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało szuka innego źródła energii, skupiając się na tłuszczach.

Zasady diety ketogenicznej?

Przede wszystkim trzeba nastawić się w swojej diecie głównie na podaż tłuszczów, których powinno być około 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% na dzień, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Z początku taki podział może wydać się trudny, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przyzwyczaić.

Co jeść, a czego nie jeść na diecie keto?

Przede wszystkim należy myśleć o dobrym źródle tłuszczy. Nawet jeśli rafinowane tłuszcze również prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie ma to tak naprawdę nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem. Dieta keto jest sposobem odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celów.

Tak jak w każdej innej diecie trzeba zwrócić uwagę na wysokiej jakości mięsa i owoców morza jako źródeł białka. Trzeba uważać z ich spożywaniem, ponieważ zbyt duża ilość mięsa może mieć wpływ na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie ketogennej. Orzechy i nasiona można również jeść, lecz należy mieć na uwadze ilość dodanych kalorii.

Z węglowodanów należy całkowicie unikać wszelkiej skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu i makaronu. Warto postawić na owoce i warzywa, ale również nie wszystkie. Przede wszystkim polecane są owoce jagodowe. Z warzyw warto wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

Catering ketogeniczny Bieruń - dieta ketogeniczna

W jaki sposób catering ketogeniczny może być pomocny?

Dieta ketogenna może na początku przysporzyć wielu kłopotów, szczególnie jeżeli nigdy wcześniej nie przebywaliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje białko oraz węglowodany może okazać się zbyt ciężka, szczególnie jeżeli jest to pierwsza dieta, jaką praktykujemy. Dieta pudełkowa odczarowuje zły urok diety keto, ponieważ korzystając z diety pudełkowej, jedyne o czym powinieneś pamiętać, to spożycie posiłków! Odpowiednio zbilansowaną kompozycję i kalorykę zostaw dietetykom!

Brak Ci czasu na dietę wysokotłuszczową, lecz chcesz ją wypróbować? Nie umiesz gotować albo zwyczajnie Twój grafik dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta keto? Nie musisz dłużej się martwić. Catering dietetyczny sprawi, że szybko poczujesz działanie tego sposobu odżywiania. Walczysz z nadmiernymi kilogramami lub na odwrót? Catering dietetyczny dopasuje się do Ciebie i dieta każdego dnia będzie czekała pod wskazanym adresem.

Dieta ketogeniczna Bieruń - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

W jaki sposób zamówić dietę keto w Bieruniu?

To bardzo łatwe! Wejdź na dedykowaną stronę, wybierz dietę ketogeniczną i kaloryczność, następnie wybierz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, dokonaj płatności i to wszystko! Jeżeli lubisz, mięso, orzechy, awokado oraz inne tłuste posiłki, to ta dieta jest doskonała dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w szybko tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz wymaganą ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu oraz szybko rozpoczniesz dostrzegać pierwsze zmiany w swoim ciele.

Ten model żywienia jest dla osób zamierzających spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe bodźce, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki sposób żywienia Ci pasuje. Możemy tylko podpowiedzieć, że rezultaty oraz są motywujące, a samopoczucie satysfakcjonujące!

Dieta ketogeniczna Bieruń – FAQ

Czy Ketolove dostarcza keto dietę do całego Bierunia?

Oczywiście, że tak! Jeśli dane miasto znajduje się w naszej strefie dostaw, to dowóz jest na terenie całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak określić czy mój organizm wszedł w stan ketozy?

Głębokość stanu ketozy poznaje się na dwa sposoby:

  • przy pomocy specjalnych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, nazywanych „ketometrami”.
  • poprzez przemiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, utrata wagi, keto grypa, wzrost energii w trakcie dnia, łatwiejsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku ketozy).

W jakich przypadkach przejść na dietę ketogeniczną?

Ketoza zalecana jest osobom, które chcą w zdrowy sposób zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta keto pomaga także w chorobach takich jak:


insulinoodporność;

stwardnienie guzowate;

padaczka lekkooporna;

zespół Retta;

zespół Doose;

zespół Draveta;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Tak, określa się, że jest 5 stopni ketozy. Określa się je za pomocą stosunku glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed Czy należy kontaktować się z lekarzem przed skorzystaniem z diety ketogenicznej?

Skorzystanie z diety ketogennej wymaga skorzystania z rady lekarza tylko w przypadku poważnych chorób.
Jeżeli trudzisz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się najpierw z naszym dietetykiem, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach jest dostarczana dieta keto do Bierunia?

Godziny dostaw są różne i zależne od miasta. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w KetoLove zostaniesz poinformowany o przewidywanej porze dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: