Dieta ketogeniczna Bieruń

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Bieruń
Dieta keto albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to ostatni trend w fitness świecie. Ta dieta stała się popularna, za sprawą efektów, jakie pozwala zauważyć. Dieta ketogeniczna rośnie w siłę, dlatego należy rozwiać jakiekolwiek jej dotyczące wątpliwości. Uwielbiasz tradycyjną polską kuchnie? Z pewnością powinieneś zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie wysokotłuszczowej możesz osiągnąć swoje cele i cieszyć się wymarzoną figurą. Teraz zadanie będzie jeszcze łatwiejsze, ponieważ catering dietetyczny wersji keto w rejonie Bierunia pomoże Ci w spełnianiu Twoich celów.
Zamów dietę keto taniej w cateringu PowerMeal!
Catering dietetyczny PowerMeal

Z kodem rabatowym -10%:

KETOLOVE10

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogenna często nazywana jest też dietą tłuszczową, ponieważ polega na zwiększonej ilości tłuszczów na rzecz zredukowania spożycia węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów może wpłynąć na uczucie sytości, budowanie mięśni oraz pozwala pozbyć się nadmiernej masy ciała.

Warunkiem racjonalnie stosowanej diety keto jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasz organizm uczy się odżywiania całkiem od początku. W optymalnej diecie podstawowym źródłem energii są węglowodany. W czasie, gdy ich brakuje, ciało poszukuje innego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Jak wyglądają zasady na diecie keto?

Przede wszystkim trzeba postawić w swojej diecie w głównej mierze na podaż tłuszczów, których powinno być średnio 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% na dzień, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Na samym początku taki podział może wydać się skomplikowany, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co spożywać, a czego nie jeść na diecie keto?

Przede wszystkim należy myśleć o dobrym źródle tłuszczów. Nawet jeżeli rafinowane tłuszcze również prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie będzie miało to tak naprawdę nic związanego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta wysokotłuszczowa jest ideą odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celu.

Tak jak w przypadku każdej innej diety należy zwracać uwagę na jakość mięs oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich spożywaniem, bo zbyt duża ilość białka może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie ketogenicznej. Orzechy oraz nasiona można także jeść, ale trzeba kontrolować ilość dodanych kalorii.

Z węglowodanów trzeba całkowicie pozbywać się jakiejkolwiek skrobii, tj. pieczywa, mąki, ryżu i makaronu. Warto zdecydować się na owoce i warzywa, ale również nie wszystkie. Przede wszystkim zalecane są owoce leśne. Z warzyw warto wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

Catering ketogeniczny Bieruń - dieta ketogeniczna

Jak catering ketogeniczny może być pomocny?

Dieta keto może z początku przysporzyć wielu problemów, szczególnie jeżeli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która ogranicza spożycie białka oraz węglowodanów może okazać się zbyt ciężka, szczególnie jeżeli jest to pierwsza dieta, jaką stosujemy. Dieta pudełkowa odczarowuje zły urok diety keto, bo korzystając z cateringu dietetycznego, jedyne o czym należy pamiętać, to zjedzenie posiłków! Odpowiednią kompozycję i kaloryczność zostaw doświadczonym osobom!

Brakuje Ci czasu na dietę wysokotłuszczową, ale chcesz ją wypróbować? Nie lubisz gotować lub najzwyczajniej Twój plan dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, na czym polega dieta keto? Nie musisz dłużej się zamartwiać. Dieta pudełkowa sprawi, że wkrótce poczujesz dobroczynne działanie tego sposobu odżywiania. Zmagasz się z nadmierną masą ciała albo na odwrót? Dieta pudełkowa dopasuje się pod Twoje cele i dieta każdego dnia będzie czekała pod wskazanym adresem.

Dieta ketogeniczna Bieruń - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

W jaki sposób otrzymać dietę ketogeniczną z dostawą do Bierunia?

To niezwykle proste! Wejdź na dedykowaną stronę, wybierz dietę keto oraz odpowiednią ilość kalorii, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, dokonaj płatności i to wszystko! Jeśli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste dania, to ta dieta jest doskonała dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w sprawnym tempie znajdziesz się w stanie ketozy, wytworzysz odpowiednią ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu oraz w krótkim czasie rozpoczniesz zauważać pierwsze efekty w swoim wyglądzie.

Ten model odżywiania jest dla osób chcących spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe możliwości, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Catering ketogeniczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki model odżywiania Ci odpowiada. Możemy tylko podpowiedzieć, że efekty oraz są motywujące, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Bieruń – najczęściej zadawane pytania

Czy Wasz catering dostarcza keto dietę do całego Bierunia?

Tak! Jeśli dane miasto znajduje się w naszym zasięgu dostaw, to dowóz odbywa się na terenie całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak określić czy moje ciało jest w stanie ketozy?

Stan ketozy określa się na dwa sposoby:

  • przy pomocy specjalnych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • poprzez przemiany zachodzące w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, spadek masy ciała, keto grypa, większa ilość energii podczas dnia, zwiększona koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku diety keto).

W jakich przypadkach przejść na dietę keto?

Ketoza polecana jest tym, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta keto jest zalecana przy chorobach takich jak:


insulinoodporność;

stwardnienie guzowate;

padaczka lekkooporna;

zespół Retta;

zespół Doose;

zespół Draveta;

Czy są poziomy ketozy ?

Tak, określa się, że jest 5 stopni ketozy. Można je określić poprzez stosunek glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed rozpoczęciem diety ketogenicznej?

Skorzystanie z diety ketogennej wymaga skorzystania z porady lekarza tylko w przypadku groźnych problemów zdrowotnych.
Jeśli trudzisz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się w pierwszej kolejności z naszym specjalistą ds. żywienia, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach zostaje dowożona dieta keto do Bierunia?

W zależności od miasta godziny dostawy są różne. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 oraz 00:00 – 04:00.
Po złożeniu zamówienia w naszym cateringu keto poinformujemy Cię o przewidywanej porze dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: