Dieta ketogeniczna Bielsko-Biała

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Bielsko-Biała

Dieta keto lub inaczej dieta wysokotłuszczowa to najnowszy trend w fitness świecie. Ta dieta stała się popularna, dzięki efektom, jakie pozwala osiągać. Zainteresowanie dietą ketogeniczną nieustannie wzrasta, z tego też powodu chcemy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Lubisz tradycyjną polską kuchnie? Z pewnością powinieneś zostać i przeczytać całość do końca! Na diecie keto masz możliwość wypracować swoje cele oraz szczycić się wymarzoną sylwetką. Teraz zrealizowanie zadania będzie jeszcze łatwiejsze, ponieważ catering dietetyczny wersji keto w rejonie Bielska-Białej pomoże Ci w spełnianiu Twoich marzeń.

Zamów dietę keto taniej w cateringu PowerMeal!
Catering dietetyczny PowerMeal

Z kodem rabatowym -10%:

KETOLOVE10

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta keto często nazywana jest też dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększeniu ilości tłuszczów na rzecz ograniczenia jedzenia węglowodanów. Jest nierzadko praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy zamierzają pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów ma wpływ na uczucie sytości, zwiększanie masy mięśniowej oraz pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem odpowiednio prowadzonej diety ketogenicznej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi wówczas, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasz organizm uczy się odżywiania całkiem od początku. W optymalnej diecie najważniejsze źródło energii stanowią węglowodany. W czasie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało poszukuje innego paliwa energetycznego, trafiając na tłuszcze.

Jak wyglądają zasady na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim trzeba postawić w swojej diecie w głównej mierze na tłuszcze, których powinno być średnio 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się spożywać od 20 do 25% na dzień, a trzecią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Na samym początku taki podział może wydać się skomplikowany, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co spożywać, a czego nie jeść na diecie keto?

W pierwszej kolejności należy myśleć o dobrym źródle tłuszczów. Nawet jeśli rafinowane tłuszcze również prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie ma to tak naprawdę nic związanego ze zdrowym modelem odżywiania. Dieta wysokotłuszczowa jest ideą odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celu.

Tak jak w przypadku każdej innej diety należy zwrócić uwagę na wysokiej jakości mięsa oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich spożyciem, bo zbyt duża ilość białka może mieć wpływ na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie ketogenicznej. Orzechy i nasiona można także spożywać, ale należy mieć na uwadze ilość dodanych kalorii.

W przypadku węglowodanów należy całkiem pozbywać się jakiejkolwiek skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronów. Warto postawić na warzywa i owoce, lecz także nie wszystkie. W szczególności zalecane są owoce jagodowe. Z warzyw warto unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

Catering ketogeniczny Bielsko - dieta ketogeniczna - catering dietetyczny bielsko-biała

W jaki sposób catering dietetyczny może pomóc?

Dieta ketogeniczna może z początku przysporzyć paru problemów, szczególnie jeżeli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje białko i węglowodany może okazać się zbyt wymagająca, szczególnie jeśli jest to pierwsza dieta, jaką praktykujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety keto, bo korzystając z diety pudełkowej, jedyne o czym musisz pamiętać, to spożycie posiłków! Odpowiednio zbilansowaną kompozycję oraz kaloryczność zostaw doświadczonym osobom!

Nie masz czasu na dietę ketogeniczną, lecz chcesz ją wypróbować? Nie lubisz gotować lub najzwyczajniej Twój plan dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta wysokotłuszczowa? Nie musisz dłużej się zamartwiać. Catering ketogeniczny sprawi, że wkrótce poczujesz działanie tego sposobu odżywiania. Walczysz z nadmiernymi kilogramami albo na odwrót? Dieta pudełkowa dopasuje się pod Twoje cele i dieta codziennie będzie czekała pod Twoimi drzwiami.

dieta keto - dieta pudełkowa - catering dietetyczny bielsko-biała

Jak otrzymać dietę ketogeniczną z dostawą do Bielska-Białej?

To bardzo proste! Wejdź na internetową stronę, w panelu zamówień wybierz dietę keto oraz liczbę kalorii, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, dokonaj płatności i gotowe! Jeżeli lubisz mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste potrawy, to dieta ketogeniczna jest idealna dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w szybkim tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu oraz w krótkim czasie rozpoczniesz dostrzegać pierwsze efekty w swoim organizmie.

Ten sposób żywienia jest dla osób chcących spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny Bielsko-Biała pozwoli Ci przekonać się, czy taki model żywienia Ci odpowiada. Możemy tylko napomknąć, że rezultaty oraz są uzależniające, a samopoczucie satysfakcjonujące!

Dieta ketogeniczna Bielsko-Biała – FAQ

Czy Wasz catering dostarcza keto dietę do całego Bielska-Białej?

Oczywiście, że tak! Jeśli dane miasto jest w naszym zasięgu działania, to dowóz diety ketogenicznej jest na terenie całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak określić czy moje ciało jest w stanie ketozy?

Głębokość stanu ketozy określa się na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalnych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • za pośrednictwem przemian zachodzących w ciele, czyli ”ketonowy oddech”, utrata wagi, keto grypa, większa ilość energii w trakcie dnia, zwiększona koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku diety keto).

Kiedy powinno stosować się dietę ketogeniczną?

Dieta keto polecana jest ludziom, którzy zdrowo chcą zrzucić sporo kilogramów.

Dieta keto jest zalecana przy chorobach takich jak:


insulinoodporność;

stwardnienie guzowate;

padaczka lekkooporna;

zespół Retta;

zespół Doose;

zespół Draveta;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Oczywiście, określa się 5 stopni ketozy. Określa się je za pomocą stosunku glukozy do ketonów we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed Czy trzeba skonsultować się z lekarzem przed skorzystaniem z diety ketogenicznej?

Stosowanie diety ketogenicznej wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w kwestii poważnych problemów zdrowotnych.
Jeżeli borykasz się z jakimiś małymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się w pierwszej kolejności z naszym specjalistą ds. żywienia, który przeanalizuje Twój przypadek i pomoże określić czy możesz skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach zostaje dowożona dieta keto do Bielska-Białej?

W zależności od miasta godziny dostarczania są różne. Zazwyczaj dieta ketogeniczna dostarczana jest w godzinach: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.
Po wykonaniu zamówienia w naszym cateringu keto poinformujemy Cię o przewidywanej porze dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: