Dieta ketogeniczna Bełchatów

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Bełchatów
Dieta ketogeniczna albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny hit w sportowym kręgu. Ta dieta zyskała na popularności, dzięki postępom, jakie pozwala wypracować. Zainteresowanie dietą wysokotłuszczową stale rośnie, w związku z tym warto rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Kochasz tradycyjne polskie potrawy? Bez wątpienia musisz zostać i dowiedzieć się wszystkiego o diecie keto! Na diecie wysokotłuszczowej masz możliwość osiągnąć swoje cele oraz cieszyć się wymarzoną figurą. Teraz zadanie jest jeszcze łatwiejsze, bo catering dietetyczny wersji keto na terenie Bełchatowa pomoże Ci w Twoich działaniach.

Co to jest dieta keto?

Dieta ketogenna często nazywana jest też dietą tłuszczową, bo polega na zwiększeniu ilości tłuszczów na rzecz zredukowania jedzenia węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy zamierzają spalić nadmierną tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów wpływa na uczucie sytości, budowanie mięśni i pozwala zgubić nadmierną masę ciała.

Warunkiem racjonalnie prowadzonej diety ketogenicznej jest wejście organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko w czasie, kiedy zgodnie z wytycznymi przestrzega się wymierzonej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasze ciało uczy się żywienia całkiem od początku. W optymalnej diecie główne źródło energii stanowią węglowodany. W czasie, kiedy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało szuka innego źródła energii, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Jakie są zasady na diecie keto?

Najpierw należy postawić w swojej diecie w głównej mierze na tłuszcze, których powinno być średnio 70-80%. Następną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% na dzień, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego. Na początku taki podział może wydawać się skomplikowany, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się przekonać.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie keto?

Przede wszystkim należy pamiętać o dobrym źródle tłuszczów. Nawet jeśli rafinowane tłuszcze także prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie będzie miało to tak naprawdę nic wspólnego z prawidłowym modelem odżywiania. Dieta wysokotłuszczowa jest ideą odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celów.

Tak jak w każdej innej diecie trzeba zwrócić uwagę na wysokiej jakości mięsa i owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich spożywaniem, ponieważ zbyt duża ilość mięsa może mieć wpływ na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał oraz jajka są wskazane na diecie wysokotłuszczowej. Orzechy oraz nasiona można także jeść, lecz trzeba zwrócić uwagę na ilość dodanych kalorii.

Z węglowodanów należy całkowicie unikać wszelkiej skrobii, tj. pieczywa, mąki, ryżu i makaronów. Warto zdecydować się na warzywa i owoce, ale także nie wszystkie. W szczególności zalecane są owoce jagodowe. Z warzyw należy wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

Catering ketogeniczny Bełchatów - dieta ketogeniczna

Jak catering dietetyczny może być pomocny?

Dieta ketogeniczna może z początku przysporzyć paru problemów, szczególnie jeżeli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która redukuje spożycie białka oraz węglowodanów może być zbyt ciężka, szczególnie jeżeli jest to pierwsza dieta, jaką praktykujemy. Catering dietetyczny odczarowuje zły urok diety ketogenicznej, bo korzystając z diety pudełkowej, jedyne o czym powinieneś pamiętać, to spożycie posiłków! Odpowiednią kompozycję oraz kaloryczność zostaw dietetykom!

Nie masz czasu na dietę keto, lecz zamierzasz jej spróbować? Nie lubisz gotować lub po prostu Twój rozkład dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, na czym polega dieta keto? Nie musisz dłużej się martwić. Dieta pudełkowa sprawi, że szybko odczujesz dobroczynne działanie tego sposobu odżywiania. Walczysz z nadmierną masą ciała albo na odwrót? Dieta pudełkowa dopasuje się do Ciebie i dieta każdego dnia będzie czekała pod wskazanym adresem.

Dieta ketogeniczna Bełchatów - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

W jaki sposób otrzymać dietę wyskotłuszczową w Bełchatowie?

To niezwykle łatwe! Wejdź na internetową stronę, wybierz dietę ketogeniczną i kaloryczność, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, zapłać i to wszystko! Jeżeli lubisz, mięso, orzechy, awokado oraz inne tłuste potrawy, to ta dieta jest doskonała dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w szybko tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wymaganą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu oraz w krótkim czasie rozpoczniesz dostrzegać pierwsze zmiany w swoim ciele.

Ten sposób żywienia jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering ketogeniczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki sposób żywienia Ci odpowiada. Możemy jedynie napomknąć, że efekty oraz są uzależniające, a samopoczucie satysfakcjonujące!

Dieta ketogeniczna Bełchatów – FAQ

Czy Wasz catering dostarcza keto dietę do całego Bełchatowa?

Tak! Jeśli dane miasto jest w naszej strefie dostaw, to dowóz jest do całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak określić czy moje ciało jest w ketozie?

Stan ketozy określa się na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalnych przyrządów mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • za pośrednictwem przemian zachodzących w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, utrata wagi, keto grypa, wzrost energii w trakcie dnia, głębsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku stosowania diety).

Kiedy warto przejść na dietę keto?

Ketoza zalecana jest tym, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić nadmiar kilogramów.

Dieta keto pomaga także w chorobach takich jak:


insulinoodporność;

stwardnienie guzowate;

padaczka lekkooporna;

zespół Retta;

zespół Doose;

zespół Draveta;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Oczywiście, określa się 5 poziomów ketozy. Można je określić poprzez stosunek glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy obowiązkowy jest kontakt z lekarzem przed Czy trzeba skonsultować się z lekarzem przed skorzystaniem z diety ketogenicznej?

Skorzystanie z diety keto wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w przypadku groźnych problemów zdrowotnych.
Jeżeli trudzisz się z mniejszymi dolegliowściami, skontaktuj się najpierw z naszym specjalistą ds. żywienia, który pomoże Ci określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach zostaje dowożona dieta ketogeniczna do Bełchatowa?

Pory dostaw są różne i zależne od miasta. Najczęściej są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.
Po wykonaniu zamówienia w KetoLove będziesz poinformowany o przewidywanej porze dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: