Ketolove Logo

Dieta ketogeniczna Andrychów

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Andrychów 

Dieta ketogeniczna albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to absolutny hit w sportowym świecie. Ta dieta zyskuje na popularności, dzięki postępom, jakie pozwala osiągać. Zainteresowanie dietą ketogeniczną stale wzrasta, z tego też powodu chcemy rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Kochasz spożywać tłuste posiłki? Bez wątpienia musisz zostać i przeczytać nasz wpis do końca! Na diecie wysokotłuszczowej w Andrychowie możesz osiągnąć swoje cele oraz szczycić się wymarzoną figurą. Teraz zrealizowanie zadania jest jeszcze łatwiejsze, bo catering ketogeniczny z dostawą do Andrychowa wesprze Cię w Twoich działaniach.

Zamów dietę keto taniej!
Powermeal Logo
Z kodem rabatowym -10%:
KETOLOVE10
Masterdieta Logo
Z kodem rabatowym -25%:
KETOMD25

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta keto często nazywana jest też dietą tłuszczową, bo polega na zwiększeniu porcji tłuszczów na rzecz redukcji jedzenia węglowodanów. Jest nierzadko stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy zamierzają spalić przeszkadzającą tkankę tłuszczową. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów wpływa na uczucie sytości, budowanie mięśni oraz pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety wysokotłuszczowej jest wejście organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi wówczas, kiedy dokładnie przestrzega się wyliczonej ilości węglowodanów w diecie keto.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W klasycznej diecie głównym źródłem energii są węglowodany. W momencie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, organizm szuka alternatywnego paliwa energetycznego, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Jak wyglądają zasady na diecie keto?

Przede wszystkim trzeba postawić w swojej diecie głównie na tłuszcze, których powinno być około 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się dostarczać od 20 do 25% na dzień, a ostatnią grupą są węglowodany, które nie powinny przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Na samym początku taki podział może wydawać się trudny, lecz z czasem każdy jest w stanie do tego się dostosować.

Co spożywać, a czego nie spożywać na diecie keto?

Przede wszystkim należy pamiętać o dobrym źródle tłuszczów. Nawet jeżeli niezdrowe tłuszcze także prowadzą do osiągnięcia ketozy, a ciała ketonowe się wytworzą, to nie będzie miało to tak naprawdę nic wspólnego z prawidłowym odżywianiem. Dieta ketogeniczna jest sposobem odżywiania, a nie środkiem do osiągnięcia celu.

Tak jak w każdej innej diecie należy zwracać uwagę na jakość mięs i owoców morza jako źródeł białka. Trzeba uważać z ich jedzeniem, bo zbyt duża ilość białka może skutkować wytworzeniem się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie keto. Orzechy oraz nasiona można także jeść, lecz należy mieć na uwadze ilość dodanych kalorii.

W przypadku węglowodanów trzeba całkowicie unikać wszelkiej skrobii, czyli pieczywa, mąki, ryżu oraz makaronu. Warto postawić na warzywa i owoce, ale także nie wszystkie. Szczególnie polecane są owoce jagodowe. Z warzyw należy unikać psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów i papryki.

dieta pudełkowa Andrychów

Czym jest dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna często nazywana jest też dietą tłuszczową, bo polega na zwiększeniu porcji tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często stosowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez tych, którzy chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększona podaż tłuszczów ma wpływ na uczucie sytości, zwiększanie mięśni oraz pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem odpowiednio prowadzonej diety keto jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Taka sytuacja może mieć miejsce tylko wówczas, kiedy skrupulatnie przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie ketogenicznej.

Nasz organizm uczy się żywienia całkiem od początku. W optymalnej diecie główne źródło energii stanowią węglowodany. W czasie, gdy nie ma ich wystarczająco dużo, ciało poszukuje innego źródła energii, skupiając się na tłuszczach.

tania dieta ketogeniczna w Andrychowie

W jaki sposób zamówić dietę keto z dostawą do Andrychowa?

To bardzo proste! Wejdź na wybraną stronę cateringu, wybierz dietę ketogeniczną i kaloryczność, następnie zaznacz liczbę dni, w które dieta ma być dostarczana, dokonaj płatności i gotowe! Jeśli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste potrawy, to ta dieta jest idealna dla Ciebie. Korzystając z przygotowanych posiłków, nie tylko w sprawnie tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wystarczającą ilość ciał ketonowych, pokonasz uczucie głodu oraz szybko rozpoczniesz zauważać pierwsze efekty w swoim ciele.

Ten sposób odżywiania jest dla osób zamierzających spróbować czegoś nowego, są otwarte na nowe możliwości, a także chcą zapewnić sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki model żywienia Ci odpowiada. Możemy jedynie podpowiedzieć, że efekty oraz są motywujące, a samopoczucie bardzo dobre!

Dieta ketogeniczna Andrychów – FAQ

Czy wymienione cateringi ketogeniczne dowożą dietę ketogeniczną do całego Andrychowa?

Tak! Jeżeli dane miasto znajduje się w zasięgu dostaw, to dowóz jest na terenie całego miasta, nie tylko do określonych dzielnic.

Jak określić czy moje ciało jest w stanie ketozy?

Stan ketozy poznaje się na dwa sposoby: za pomocą specjalistycznych urządzeń mierzących poziom ciał ketonowych, tzw. „ketometry”. poprzez przemiany zachodzące w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, utrata wagi, keto grypa, wzrost energii w trakcie dnia, głębsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku diety keto).

Kiedy warto przejść na dietę keto?

Ketoza zalecana jest osobom, które chcą w zdrowy sposób zrzucić sporo kilogramów. Dieta keto jest zalecana przy chorobach takich jak: zespół Doose; zespół Draveta; zespół Retta; stwardnienie guzowate; insulinoodporność; padaczka lekkooporna;

Czy są poziomy ketozy w organizmie?

Oczywiście, określa się, że jest 5 stopni ketozy. Określa się je za pomocą stosunku glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed rozpoczęciem diety skorzystaniem z keto cateringu

Skorzystanie z diety ketogenicznej wymaga skonsultowanie się z lekarzem tylko w kwestii groźnych problemów zdrowotnych.

Jeśli trudzisz się z jakimiś niegroźnymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się w pierwszej kolejności z dietetykiem danego cateringu, który pomoże Ci określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W jakich porach jest dowożona dieta ketogeniczna do Andrychowa?

Pory dostaw są różne i zależne od miasta. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.

Po wykonaniu zamówienia w cateringu keto{genicznym} poinformują Cię o planowanej godzinie dostawy.

Catering ketogeniczny zamówisz także do innych miast, m.in do tych:

Nie ma tutaj Twojego miasta? Sprawdź zasięg działania cateringów.