Dieta ketogeniczna Nowy Tomyśl

Catering Ketogeniczny » Dieta ketogeniczna Nowy Tomyśl
Dieta ketogeniczna albo inaczej dieta wysokotłuszczowa to ostatni trend w fitness świecie. Ta dieta stała się popularna, za sprawą efektów, jakie pozwala zdobyć. Zainteresowanie dietą keto ciągle wzrasta, dlatego warto rozwiać wszelkie jej dotyczące wątpliwości. Uwielbiasz jeść tłuste rzeczy? Z pewnością musisz zostać i przeczytać wszystko do końca! Na diecie wysokotłuszczowej masz możliwość wypracować swoje cele i szczycić się upragnioną sylwetką. Teraz wykonanie zadania będzie jeszcze prostsze, bo catering ketogeniczny z dostawą do Nowego Tomyśla wesprze Cię w spełnianiu Twoich marzeń.

Czym jest dieta keto?

Dieta ketogenna jest nazywana często dietą wysokotłuszczową, bo polega na zwiększonej dawki tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów. Jest często praktykowana w leczeniu chorób neurologicznych, ale także przez osoby, które chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom zwiększone jedzenie tłuszczów ma wpływ na uczucie sytości, budowanie masy mięśniowej oraz pozwala zgubić nadwyżkę masy ciała.

Warunkiem odpowiednio stosowanej diety ketogenicznej jest wprowadzenie organizmu w stan ketozy. Do takiej sytuacji dochodzi w czasie, kiedy skrupulatnie przestrzega się odpowiedniej ilości węglowodanów w diecie ketogennej.

Nasz organizm uczy się odżywiania całkiem od początku. W optymalnej diecie najważniejszym źródłem energii są węglowodany. W czasie, kiedy ich brakuje, organizm szuka alternatywnego paliwa energetycznego, obierając za cel właśnie tłuszcze.

Jakie są zasady na diecie ketogenicznej?

Najpierw należy postawić w swojej diecie głównie na podaż tłuszczów, których powinno być około 70-80%. Kolejną grupą makroskładników są białka, których powinno się jeść od 20 do 25% dziennie, a trzecią grupą są węglowodany, które nie mogą przekraczać 5-10% dziennego zapotrzebowania na kalorie. Z początku taki podział może wydać się skomplikowany, ale z czasem każdy jest w stanie do tego się przekonać.

Co jeść, a czego nie spożywać na diecie ketogenicznej?

Przede wszystkim należy myśleć o wysokiej jakości źródle tłuszczy. Nawet jeśli przetworzone tłuszcze także prowadzą do przejścia w ketozę, a ciała ketonowe się wyprodukują, to nie będzie miało to tak naprawdę nic związanego z prawidłowym odżywianiem. Dieta wysokotłuszczowa jest ideą odżywiania, a nie narzędziem do osiągnięcia celów.

Tak jak w przypadku każdej innej diety trzeba zwrócić uwagę na jakość mięs oraz owoców morza jako źródeł białka. Należy uważać z ich spożywaniem, ponieważ zbyt duża ilość mięsa może wpłynąć na wytworzenie się glukozy, przez co ciała ketonowe będą miały trudniej się wytworzyć. Tłusty nabiał i jajka są wskazane na diecie ketogennej. Orzechy oraz nasiona można również spożywać, ale trzeba zwrócić uwagę na ilość przyjmowanych kalorii.

W przypadku węglowodanów należy całkiem unikać wszelkiej skrobii, tj. pieczywa, mąki, ryżu i makaronów. Warto postawić na owoce i warzywa, lecz także nie wszystkie. Szczególnie polecane są owoce jagodowe. Z warzyw należy wystrzegać się tych psiankowatych, czyli bakłażanów, pomidorów oraz papryki.

Catering ketogeniczny Nowy Tomyśl - dieta ketogeniczna

Jak dieta pudełkowa może być pomocny?

Dieta wysokotłuszczowa może na początku przysporzyć paru problemów, szczególnie jeżeli nigdy wcześniej nie byliśmy w stanie ketozy. Dieta, która ogranicza białko i węglowodany może być zbyt wymagająca, szczególnie jeżeli jest to pierwsza dieta, jaką praktykujemy. Dieta pudełkowa odczarowuje zły urok diety ketogennej, bo korzystając z diety pudełkowej, jedyne o czym musisz pamiętać, to zjedzenie posiłków! Zbilansowaną kompozycję oraz kaloryczność zostaw specjalistom w swoim fachu!

Brakuje Ci czasu na dietę ketogeniczną, ale zamierzasz ją wypróbować? Nie lubisz gotować lub po prostu Twój rozkład dnia na to nie pozwala? Chcesz się dowiedzieć się, co to dieta wysokotłuszczowa? Nie musisz dłużej się tym przejmować. Catering dietetyczny sprawi, że wkrótce odczujesz dobroczynne działanie tej diety. Zmagasz się z nadmiernymi kilogramami lub na odwrót? Catering dietetyczny dopasuje się pod Twoje cele i dieta każdego dnia będzie czekała pod Twoimi drzwiami.

Dieta ketogeniczna Nowy Tomyśl - dieta pudełkowa - catering dietetyczny

Jak zamówić dietę keto w Nowym Tomyślu?

To bardzo łatwe! Wejdź na dedykowaną stronę, wybierz dietę ketogeniczną oraz liczbę kalorii, następnie określ liczbę dni, w które dieta ma być dostarczona, dokonaj płatności i to wszystko! Jeżeli lubisz, mięso, nasiona, awokado oraz inne tłuste posiłki, to ta dieta jest właśnie dla Ciebie. Korzystając z gotowych posiłków, nie tylko w sprawnym tempie przejdziesz do stanu ketozy, wytworzysz wymaganą ilość ciał ketonowych, przezwyciężysz uczucie głodu oraz szybko rozpoczniesz dostrzegać pierwsze zmiany w swoim wyglądzie.

Ten sposób odżywiania jest dla osób zamierzających spróbować czegoś innego, są otwarte na nowe zmiany, a także chcą zagwarantować sobie brak uczucia głodu. Catering dietetyczny pozwoli Ci przekonać się, czy taki sposób odżywiania Ci odpowiada. Możemy tylko napomknąć, że efekty i są motywujące, a samopoczucie świetne!

Dieta ketogeniczna Nowy Tomyśl – najczęściej zadawane pytania

Czy catering ketogeniczny dostarcza keto dietę do całego Nowego Tomyśla?

Oczywiście, że tak! Jeśli dane miasto jest w naszym zasięgu dostaw, to dowóz jest do całego miasta, nie tylko do wybranych dzielnic.

Jak sprawdzić czy moje ciało jest w stanie ketozy?

Stan ketozy poznaje się na dwa sposoby:

  • za pomocą specjalistycznych przyrządów dokonujących pomiarów poziomu ciał ketonowych, tzw. „ketometry”.
  • za pośrednictwem zmian dziejących się w organizmie, czyli ”ketonowy oddech”, spadek wagi, keto grypa, większa ilość energii podczas dnia, głębsza koncentracja, zatwardzenie/biegunka tłuszczowa (w większości przypadków na samym początku ketozy).

W jakich przypadkach przejść na dietę ketogeniczną?

Dieta keto zalecana jest ludziom, którzy chcą w zdrowy sposób zrzucić sporo kilogramów.

Dieta ketogeniczna pomaga także w chorobach takich jak:


insulinoodporność;

stwardnienie guzowate;

padaczka lekkooporna;

zespół Retta;

zespół Doose;

zespół Draveta;

Czy ketoza ma swoje poziomy?

Tak, określa się, że jest 5 stopni ketozy. Określa się je za pomocą stosunku glukozy do ciał ketonowych we krwi (GKI).

Czy konieczny jest kontakt z lekarzem przed rozpoczęciem diety keto?

Skorzystanie z diety keto wymaga skorzystania z rady lekarza tylko w przypadku groźnych problemów zdrowotnych.
Jeżeli trudzisz się z jakimiś małymi problemami zdrowotnymi, skontaktuj się najpierw z naszym specjalistą ds. żywienia, który pomoże Ci określić czy powinieneś skorzystać z diety ketogenicznej.

W których godzinach jest dostarczana dieta ketogeniczna do Nowego Tomyśla?

Godziny dostaw są różne i zależne od miasta. Zazwyczaj są to zakresy: 16:00 – 00:00 lub 00:00 – 04:00.
Po wykonaniu zamówienia w naszym cateringu keto będziesz poinformowany o planowanej porze dostawy.

Nasz catering ketogeniczny dowozi także do innych miast, m.in do tych:

Ostatnia aktualizacja strony: